Idea Inbox Zero - jakie mam z niej korzyści?
Od kilku miesięcy moja skrzynka odbiorcza pokazuje liczbę nieprzeczytanych wiadomości w okolicach 0. Jakie mam z tego korzyści? Porządek w cyfrowym świecie…
Od kilku miesięcy moja skrzynka odbiorcza pokazuje liczbę nieprzeczytanych wiadomości w okolicach 0.
Jakie mam z tego korzyści?
- Porządek w cyfrowym świecie - mniej bałaganu na wirtualnym biurku,
- Lepsze zarządzanie czasem: - nie chodzi o to, aby skrzynka była zawsze pusta, ale o to, aby świadomie zarządzać czasem oraz zadaniami,
- Bez przekładania - działam — odpowiedz, zarchiwizuj lub usuń,
- Zrozumienie priorytetów: - rozumiem co tak naprawdę wymaga uwagi, a co można zignorować lub czym można zająć się później,
- Mniej stresu: - porządek na skrzynce pomaga mi zmniejszyć stres związany z ciągłym sprawdzaniem e-maili i zastanawianiem się ile tematów zostało do zamknięcia. Pozwala skoncentrować się na tym, co tak naprawdę jest ważne.
W praktyce Inbox Zero sprawiło, że mam porządek na skrzynce. Usunąłem setki maili, które zasłaniały ważne wiadomości. Teraz z łatwością odnajduję to, co naprawdę jest istotne.